گردهمایی اساتید گروه معارف دانشگاه

حجت الاسلام کرمی: تلاش هنرمندانه بر ایجاد تحول درونی نه انتقال دیتا

به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری و با هدف نوآوری و تحول در محتوای دروس معارف اولین گردهمایی پساکرونای اساتید گروه معارف با حضور ریاست دانشگاه برگزار شد.

 عصر روز سه شنبه 18 شهریورماه اولین گردهمایی پساکرونا استادان گروه معارف با حضور دکتر علیرضا خوشدل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، حجت الاسلام والمسلمین سعید کرمی، مسوول دفتر نهاد نمایندگی  مقام معظم رهبری و کلیه استادان گروه معارف در سالن شهید احدی برگزار شد.
در این همایش حجت الاسلام کرمی ضمن خوشامدگویی به ریاست دانشگاه وکلیه اساتید این گروه و تشکر از زحمات دکتر آمنه باقری، مدیرسابق گروه معارف از مدیریت و فعالیت این گروه در حوزه دفتر نهاد مقام معظم رهبری خبر داد.
وی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با وجود پراکندگی های فیزیکی و هویتهای مختلف اقتضائات والبته امتیازات  خاص خود را دارد و این باعث شده تا رسالت جمع حاضر، رسالت بسیار سنگینی باشد.
مسئول  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درمورد اهمیت پرورش دانشجویان گفت: وظیفه تک تک ما صرفا ارائه متون تعریف شده در سرفصل ها نیست بلکه اصل اتفاق تحول و تغییر  نگرشی است که می بایست در دانشجو رقم بخورد. 
حجت الاسلام والمسلمین کرمی تصریح کرد: اساتید این گروه می بایست دل و جان مخاطب را با زیبایی های دین و افقی که دین ایجاد می کند متحول و سپس به ارائه محتوای دروس معارف بپردازد. در اصل وظیفه شما همکاران انتقال روح دین و معنویت به جامعه دانشگاهی است.
وی در ادامه گفت: مسئله محوری در درس معارف وتوجه به نیاز مخاطب مهمترین تکلیف امروز مادرسنگر نشر معارف دین در دانشگاه و اولویت ما ایجاد تحول درونی است نه صرفا انتقال دیتا. در این مسیر نوآوری، خلاقیت، تحول و هنرمندی لازم و ضروریست تا بتوانیم ناگفته های انقلاب و معارف اسلامی  را به نسلی که در دست ما امانت است به نحو احسن و شایسته منتقل کنیم.
مسوول  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پایان سخنان خود ضمن تشکر و قدردانی از حضور و حمایت ریاست دانشگاه، حضور دکتر خوشدل و تیم مدیریتی ایشان را فرصتی مغتنم عنوان و اظهار امیدواری کردند که به زودی شاهد توفیقات بسیاری در این دانشگاه چه در حوزه آموزشی و پژوهشی و چه در حوزه فرهنگی خواهیم بود.
در ادامه این مراسم، استادان گروه معارف ضمن آشنایی با امکانات نرم افزاری فضای مجازی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

کلمات کلیدی
تهیه کننده:

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *