جمعه ٢٧ دی ١٣٩٨
آخرین اخبار
 


  چاپ        ارسال به دوست

[جلسه ی هم اندیشی اساتید

جلسه ی هم اندیشی اساتید با موضوع عدالت خدا برگزار شد.

جلسه ی هم اندیشی

در تاریخ :30/4/95  جلسه با حضور اساتید آقا و خانم و استاد مدعو جناب حجه الاسلام و المسلمین معصومی با موضوع عدالت خداوند برگزار شد.

ابتدا جناب دکتر یوسفی  دبیر هم اندیشی اساتید از حضور فعال و پرشور اساتید تقدیر و تشکر به عمل آورد و به لزوم شرکت اساتید در این کارگاه ها و جلسات تاکید کردند.

سپس جناب حجه الاسلام و المسلمین معصومی خلاصه ای از مباحث مطرح شده از جلسه ی قبل ارائه فرمودند و ضرورت پرداختن به بحث عدالت خداوند پرداختند و چارچوب بحث را بیان فرمودند.

خلاصه ی جلسه ی قبل :

عدالت تکوینی تفاوت در عالم عین عدالت است و بی عدالتی نیست. خب پس چرا یکی بهره ی کمتری از وجود دارد؟ کسی که عدم بوده و وجود داشته لطف کرده به او وجود دادن ، دیگه نمی شود اعتراضی کرد که به من کم دادی اسب پیش کشی را  که دندان هایش را نمی شمارند.

خداوند می فرماید من بین کسی تو دنیا فرق نگذاشته ام اگر به کسی بیشتر داد مسولیتش بیشتره پسر حضرت نوح به علمش مغرور شد و گفت شنا میکنم می روم بالای کوه غرق نمی شوم. بتول استادی اگر این علم را نداشت نجات پیدا می کرد. در قیامت افرادی می گویند یا لیتنی کنت ترابا ای کاش خاک بودیم و امتیازات دیگر نمی داشتیم.

حالا اساتید محترم اگر در مورد عدالت تکوینی حرفی دارند بزنند تا به عدالت جزایی بپردازیم.

در کشورها ی غربی  وقتی یک فرد یک فرد دیگر را می کشد ، عوامل مختلفی مثل جامعه و خانواده و نوع بزرگ شدن او را هم در نظر می گیرند اما چرا این طور نیست؟

حاج آقا : اتفاقا پایان نامه ارشد من همین طور بود. در اروپا وقتی یک نفر قتل انجام می دهد اورا نمی کشند اعلام نمیکنند چرا که بقیه عوامل هم تاثیر در این فرد داشتن که مرتب همچنین عملی شده است. برای همین است که خیلی از کشورها  اعدام را از قاموس مجازاتشان حذف کرده اند بله در ایران هم باید این رعایت شود و بررسی نمود.

عدالت جزایی : خداوند فرموده این کار ها را بکنی وارد بهشت می شوی این کار ها را بکنی وارد جهنم می شوی این دیگر ربطی به عدئالت خداوند ندارد.

ما با آنچه که ساختیم مواجه  شدیم

عدالت جزایی خداوند ایجاب می کند وقتی فردی مثل صدام هزاران نفر را می کشد اما فقط یک جان دارد برای قصاص بر خداوند عادل واجب است ، عدالت جزایی خداوند ایجاب می کند  که در دنیایی دیگر این فرد ملعون را به سزای عملش برساند.

به علت ضیغ وقت و نبودن وقت ، بخحث عدالت تشریعی  ماند که بنا به درخواست اساتید مقرر شد در جلسه ی دیگری با حضور استاد گرامی  حضرت حجه الاسلام والمسلمین دکتر معصومی ، این مبحث پیگیری و ادامه داده می شود.    

 


١٢:٤٦ - چهارشنبه ٦ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٤٩٩٣٣٩    /    تعداد نمایش : ١٠٨٦


امتیازدهی

خروج
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
وزارت علوم
وزارت بهداشت
صندوق رفاه دانشجويان
نشر معارف
مركز آموزش مجازي دانشگاه آزاد علوم پزشكي تهران
نشريه پرسمان
سامانه پشتيباني سايت هاي اينترنتي نهاد
عمره دانشجويي
ازدواج دانشجويي
مركز آموزش مجازي دانشگاهيان
اعتكاف دانشجويي
حوزه دانشجویی
پرسمان